El Dorado - CD

Dostupné v jednom vydání

CD

CD Shakira: El Dorado 2017

257 Kč Skladem
CD Shakira: El Dorado
CD Shakira: El Dorado
CD Shakira: El Dorado
CD Shakira: El Dorado
CD Shakira: El Dorado
Obrázky pochází z Discogs.com

Sony Music Latin 26. května 2017 Evropa

Album

Shakira: El Dorado verze na CD v standartní edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Evropě ve vydavatelství Sony Music Latin dne 26. května 2017.

Je to pravděpodobně nejznámější kolumbijská legenda, kterou si superhvězda Shakira vybrala pro název svého nového alba. Stejně jako legendární země zlata, která v 16. století probudila v conquistadorech touhu po dobrodružství a vedla k četným výpravám do neprobádané střední části Jižní Ameriky, ukrývá její nový dlouhý přehrávač nekonečné, velkolepé hudební poklady - připravené k objevování miliony jejích fanoušků po celém světě.

Od vydání posledního alba "Shakira" zpěvačky, skladatelky a producentky uplynuly tři roky. Dlouhohrající deska se dostala na páté místo oficiální německé hitparády, na druhé místo v USA a přinesla hity jako "Can't Remember to Forget You" v duetu s Rihannou a "Dare (La La La)", které se v Německu staly zlatými. "El Dorado" je prvním španělsky zpívaným albem držitelky Grammy od alba "Sale El Sol" z roku 2010.

Čtyři písně z "El Dorado" jsou již mezinárodními hity. "La Bicicleta" (Kolo), která vznikla ve spolupráci s Carlosem Vivesem, strávila 25 týdnů na prvním místě v žebříčku Billboard Latin Airplay Charts a ve Španělsku získala pětinásobnou platinovou desku. "Chantaje" (Vydírání)" s Malumou zaznamenala na YouTube více než 1,1 miliardy (!) zhlédnutí a je jedním z největších latinskoamerických hitů všech dob na této platformě. Píseň se ve Španělsku stala dvakrát platinovou. V oficiální německé hitparádě se "Chantaje" dostala na dvacáté místo. V žebříčku Billboard Tropical Songs Charts se skladba "Deja vu" s featuringem Prince Royce vyšplhala na první místo. Její nejnovější singl "Me Enamoré", který vypráví její velmi osobní milostný příběh se španělskou fotbalovou hvězdou Gerardem Piquém, se rychle stal dalším hitem a je v první pětce Billboard Latin Pop Songs Charts. Píseň napsala Shakira a produkoval ji Rayito (Ricky Martin, Julio Iglesias atd.). Na vzniku písně se jako koproducenti podíleli i Rude Boyz, kteří mají na svědomí již skladbu "Chantaje".

Kromě toho "El Dorado" obsahuje písně "Nada" (Nic), "Amarillo" (Žlutá), "Perro Fiel" (Lap Dog) s Nicky Jamem, "Trap" s Malumou, "Comme Moi" (Jako já) s Black M a "Toneladas" (Tuny). S písněmi "When a Woman", "Coconut Tree" a "What We Said" feat. Magic! jsou v tracklistu také tři skladby v angličtině.

Autorem obalu je Jaume de Laiguana, který režíroval i videoklipy k písním "La Bicicleta" a "Chantaje".

Album zasahuje do žánrů Rock, Pop, Folk, World, & Country, Latinská hudba, Hip Hop, Pop Rock a Reggaeton.

ID: 10858 EAN: 0889854445829 Discogs ID: 10362866
3.22
1 - Me Enamoré 3:46min
2 - Nada 3:10min
3 - Chantaje 3:15min
4 - When A Woman 3:18min
5 - Amarillo 3:40min
6 - Perro Fiel 3:16min
7 - Trap 3:20min
8 - Comme Moi 3:09min
9 - Coconut Tree 3:50min
10 - La Bicicleta 3:48min
11 - Deja Vu 3:16min
12 - What We Said (Comme Moi English Version) 3:00min
13 - Toneladas 3:09min
Zobrazit seznam skladeb
zpět

Shakira

Shakira
Shakira je kolumbijský zpěvák, skladatel, tanečník a hudební producent, který se stal jednou z nejvýraznějších osobností latinskoamerické hudby a světové popkultury. Narodila se 2. února 1977 v kolumbijském městě Barranquilla, Shakira Isabel Mebarak Ripoll projevila již v raném vě...

Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 124 000 LP a 211 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek