Často kladené dotazy

Zde najdete přehled nejčastějších dotazů, se kterými se setkáváme. Než se nás rozhodnete kontaktovat, můžete podívat, zda se odpověď na vaši otázku nenachází v tomto přehledu.


Aktuální stav objednávky zobrazíte kliknutím na velké zelené tlačítko „Podrobný stav objednávky“, které je součástí většiny našich e-mailů : Tlačítko stav objednávky v emailu V přehledu naleznete vaše platební informace, aktuální stav vyřizování objednávky i dostupnost jednotlivých položek. Postup vyřizování objednávky Pokud ještě nemáme naskladněny všechny vámi doobjednané položky, dozvíte se to v přehledu položek objednávky. Zde také můžete zjistit podrobnější informace o dostupnosti konkrétních položek, jako například datum vydání reedice nebo sledování zásilky, která je na cestě od našeho dodavatele. Stav doobjednaných položek Pokud máte náš zákaznický účet, všechny vaše objednávky můžete sledovat po přihlášení do naší zákaznické sekce.

V přehledu vaší objednávky (viz „V jakém stavu je má objednávka?“) klikněte do pravého horního rohu na tlačítko „Upravit obsah objednávky“: Tlačítko upravit objednávku V následující úpravě objednávky máte možnost „Přidat položku“: Tlačítko přidat položku do objednávky Po kliknutí se vám zobrazí vyhledávací okno, ve kterém můžete vyhledat libovolnou položku a potom ji jednoduše tažením myši přetáhnout do vaší objednávky: Přidání položky do objednávky Jakmile budete s úpravou objednávky spokojení, nezapomeňte kliknout na tlačítko „Potvrdit“ u spodního okraje stránky: Tlačítko potvrdit úpravu objednávky Stejně jednoduše můžete položky z objednávky i vyjmout. Stačí nechtěnou položku z objednávky přetáhnout do koše v pravém horním rohu stránky.

Doporučujeme vám nejdříve si přečíst náš článek o vrácení zboží. Pro vrácení vás prosíme o vyplnění reklamačního formuláře.

Na našem webu si můžete koupit nové zboží i vinyly z druhé ruky. Použité zboží poznáte podle hodnocení stavu nosiče a obalu dle goldmine standardu. U nového zboží uvádíme ve stavu hodnocení „Nové“. Volit mezi koupí nové a bazarové položky můžete jednoduše kliknutím na požadovanou variantu: Nová vs. použitá gramodeska

Zkontrolujte si pečlivě, zda jste si například neobjednali CD namísto vinylu. Každý děláme chyby. Pokud se obsah opravdu neshoduje s objednávkou, s omluvou vás poprosíme o vyplnění reklamačního formuláře. Výměna proběhne samozřejmě na naše náklady.

Reklamaci nové desky vám rádi uznáme v následujících či jiných rozumně závažných případech:

Deska přeskakuje (jako referenci používáme náš bazarový gramofon s přítlakem na přenosce 1,75 g)
Na desce je šum znatelný v tišších pasážích nebo mezi skladbami
Okraj desky má otřepy z výroby
Excentricita desky je větší než 2 mm
Excentricita středového terče větší než 5 mm
Deska je prohnutá a na gramofonu odstává
Obal desky má ohnuté či naražené rohy

Určitě nás kontaktujte, a pokud se jedná o doručení Zásilkovnou, prosíme vás i o kontaktování přepravce. Zásilkovna ke svým partnerům bohužel nepřistupuje tak vstřícně, jako k příjemcům zásilky a situace se mnohdy podaří vyřešit až tehdy, když přepravce kontaktuje sám zákazník.