Provozovatel a prodejce


GRAMODESKY.CZ s.r.o.
Anenská 546/8, Liberec III-Jeřáb
460 07 Liberec Česká Republika
IČ: 17138671
DIČ: CZ17138671
Tel.: +420 792 271 569

Tato adresa neslouží k zasílání reklamací. K reklamaci a vrácení zboží prosím využijte našeho reklamačního asistenta. Děkujeme.

 

Způsob platby


Platbu lze provést dobírkou nebo převodem na náš účet u Fio banky. Číslo účtu pro domácí platby je   17138671/2010 . Číslo účtu pro zahraniční platby v € je  2302212710/2010. Prosíme zákazníky aby neplatili zboží dříve než jim e-mailem dorazí potvrzení o dostupnosti zboží. Děkujeme.

Ceny


Všechny ceny jsou konečné a jsou uváděny včetně DPH. DPH použitých položek je odvedeno ve zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH a nelze u něj uplatnit odpočet DPH. Náklady na poštovnéjsou přičítány k ceně zakoupeného zboží.

Zboží


Dodání zboží


Zboží je možné převzít osobně na naší prodejně v Liberci, ul. Hrazená 613/38 v Liberci. Při osobním převzetí nelze odstoupit od smlouvy v rámci 14 dennílhůty, zákazník je povinen si při převzetí zboží řádně zkontrolovat. Zboží též zasíláme Zásilkovnou a přepravní společností GLS za cenu 99 Kč při platbě převodem a 139 Kč při platbě dobírkou. Na Slovensko zasíláme prostřednictvím Zásilkovny za 129 Kč při platbě převodem či za 189 Kč na dobírku. Na adresu na Slovensku doručujeme kurýrem GLS za cenu 159 Kč při platbě převodem a za 199 Kč při platbě na dobírku. Tyto ceny platí pouze při hmotnosti zásilky do 10Kg. Za každých započatých 10Kg jeúčtováno nové poštovné. Ostatnímezinárodnízásilky lze odeslat pouze po platbě převodem, umožňujeme i platbu v €. Cena mezinárodních zásilek je kalkulována individuálně.

Poštovné zdarma


Při nákupu nad 2000 Kč má zákazník nárok na doručení zboží přepravní službou zdarma po celé ČR. Tento nárok zaniká v případě odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí, nebo i před převzetím zboží. V případě, že je objednávka rozdělena do více zásilek, poštovné zdarma lze uplatnit až tehdy, kdy součet cen vyskladněného zboží dosáhne 2000 Kč.

Odstoupení od smlouvy


Ode dne převzetí zboží máte právo do 14 dnů od kupní smlouvy odstoupit. To se nevztahuje na osobní převzetí, ale pouze na zasílané zboží. Pro odstoupení od kupní smlouvy nám prosím vyplňte dotazník na adrese https://www.gramodesky.cz/retino

Kupující nese náklady spojené s navrácením zbožív rámci 14denní zákonem stanovené lhůty. Po obdržení zboží prodejce vrátí plnou částku včetně poštovného kupujícímu zpět naúčet. Prodejce není povinen přebrat zpětnou zásilku zaslanou na dobírku. Kupující je povinen zaslat zboží zpět do 14 dnů ode dne obeznámeníprodejce s navrácením zboží.

Vadné plnění


V případě dodání vadného/nesprávného/neůplného zbožíči zboží které neodpovídá popisu zakoupeného zboží je kupující povinen neprodleně oznámit tuto situaci prodejci. Prodejce může tuto situaci řešit poskytnutím slevy z kupní ceny zboží či navrácením zbožík reklamaci. Po dodání či předložení zboží prodejce reklamaci posoudía do 14 dnů a kontaktuje kupujícího e-mailem s výsledkem reklamace. Při uznané reklamaci navrátí prodejce plnou kupní cenu a náklady za dopravu kupujícímu přičemž má kupující právo zažádat o vyplacenínákladů účelně vynaložených k vyřízení reklamace.

Vznik a zánik kupní smlouvy


Nákup sortimentu nabízeného prodávajícím realizuje kupující prostřednictvím elektronické objednávky, kterou kupující vyplní (uvede jméno, příjmení, adresu, telefon a e-mailovou adresu) a zašle elektronicky prodávajícímu. Objednávka je návrhem na uzavření kupní smlouvy, jejímž předmětem je zboží uvedené v objednávce. Pokud si kupující objedná zboží které prodávající nevede skladem a dojde k výrazné změně prodejní ceny si prodejce vyhrazuje právo na úpravu dříve navrhnuté kupní ceny. Kupující musí být o této skutečnosti informován a má vždy právo od kupní smlouvy odstoupit. Prodávající po naskladnění objednávky zašle kupujícímu elektronickou odpověď, v níž potvrdí doručení objednávky. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky ze strany prodávajícího, od tohoto momentu vznikají mezi kupujícím a prodávajícím vzájemná práva a povinnosti.

Doklad a účtenka


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen při platbě v hotovosti na výdejně vystavit kupujícímu účtenku a zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

U objednávek, jejichž forma platby podléhá 112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb, prodejce vystaví účtenku elektroniky. Při jiné formě odběru než osobním převzetím prodejce vystaví daňový doklad pouze na žádost kupujícího. O vystavení daňového dokladu můžete zažádat na našíe-mailové adrese: info@gramodesky.cz

Důsledky nepřevzetí zásilky se zbožím


Nepřevezmete-li zboží zasílané na dobírku při jeho dodání a zboží se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, spočívající v nákladech na dopravu a zabalenízboží (zpravidla 120 Kč), a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit. V případě, že neuhradíte škodu na základě naší výzvy do 14 dnů, berete na vědomí, že věc může být předána k řešeníadvokátníkanceláři včetně soudního vymáhání.Požadujete-li opětovnézaslání zboží, jste povinen(povinna) uhradit náklady s tím spojené. Jsme oprávněni požadovat, abyste tyto náklady uhradil(a) předem.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů


V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodařívyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudnířešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešeníspotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce,Ústředníinspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Odesílání dotazníku spokojenosti


Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.

Věrnostní sleva


1. Struktura slevy:
Zákazníci na našich webových stránkách elektronického obchodu mají nárok na slevy založené na hodnotě dříve dokončených objednávek. Za dokončenou objednávku je považována taková která byla zaplacena a převzata zákazníkem a na kterou nebyla uplatněna reklamace či vrácení zboží. Sleva se pohybuje od 1 % do 5 % na základě konkrétních prahových hodnot cen dokončených objednávek.
2. Kritéria způsobilosti:
Pro získání nároku na věrnostní slevu musí zákazníci splňovat následující kritéria:

Zákazník musí mít registrovaný účet na platformě elektronického obchodu.
Objednávka musí být zadána prostřednictvím registrovaného účtu zákazníka za použití e-mailu k tomuto účtu.
Zákazník musí splňovat prahové hodnoty ceny dokončených objednávek ve chvíli vytváření nové objednávky.
Sleva platí pouze na zboží objednané po začátku programu věrnostních slev (20. 8. 2023). Slevu nelze uplatnit zpětně.
Slevu lze uplatnit pouze na položky, které jsou v elektronickém obchodě označeny jako zboží, které je možné zakoupit za slevovou cenu. Označením je ikona štítku s písmenem G. Toto označení je viditelné až po přihlášení uživatele: Věrnostní sleva na nové objednávky
3. Úrovně slev:
Slevy založené na hodnotě objednávek budou uplatňovány následovně:

Hodnota objednávek v rozmezí od 0 do 1999 Kč: sleva 1 %.
Hodnota objednávek mezi 2 000 Kč a 9 999 Kč: sleva 2 %.
Hodnota objednávek mezi 10 000 Kč a 24 999 Kč: sleva 3 %.
Hodnota objednávek mezi 25 000 Kč a 49 999 Kč: sleva 4 %.
Hodnota objednávek nad 50 000 Kč: sleva 5%.
4. Použití slevy:
Příslušná sleva je zobrazena zákazníkovi při nákupu v elektronickém obchodě po přihlášení do zákaznického účtu. Zákazník zboží nakupuje již za slevovou cenu, sleva se neuplatňuje až v procesu objednávky. Cena zlevněných položek je zaokrouhlena na celé koruny.
5. Výjimky:
Slevy založené na hodnotě objednávky se nevztahují na následující položky:
Poplatky za dopravu, služby spojené s objednávkou, úprava zboží na míru a další dodatečné poplatky.
Objednávky, na které již byly poskytnuty speciální propagační akce nebo slevy.
6. Doba platnosti:
Program slev založený na hodnotě objednávky probíhá a zůstává v platnosti až do odvolání. Jakékoli změny nebo aktualizace struktury slev budou zákazníkům předem oznámeny.
7. Kombinování slev:
Slevy založené na hodnotě objednávky lze kombinovat s jinými slevami, které jsou poskytovány na základě speciálních propagačních akcí nebo slevových kódů, ovšem pouze v případě, že to taková propagační akce nebo slevový kód výslovně umožňuje. Slevy se v případě procentuální slevy nesčítají, ale je uplatněna pouze ta sleva, která je vyšší. V případě fixní slevy na danou částku nebo při použití dárkového poukazu se uplatní obě slevy.
8. Vrácení a refundace:
Pokud zákazník vrátí produkt z objednávky, na který byla poskytnuta sleva, bude vrácení peněz založeno na skutečné částce zaplacené po uplatnění slevy.
9. Ukončení nebo změna:
Vyhrazujeme si právo kdykoli upravit, pozastavit nebo ukončit program slev založený na hodnotě objednávky, a to po předchozím upozornění zákazníků min. 2 měsíce před vstupem těchto změn v platnost.
10. Diskreční právo:
Rozhodnutí o uplatnění nebo úpravě slev, zejména v případech, které nejsou výslovně uvedeny v těchto podmínkách, je na uvážení prodejce.

Závěrečná ustanovení


Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu berete na vědomí, že se náš vzájemný vztah řídíčeským právním řádem a dále nám výslovně udělujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů zadaných při objednávce/rezervaci v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb.
Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.