Provozovatel a prodejce


GRAMODESKY.CZ s.r.o.
Hrazená 613/38, Liberec III-Jeřáb
460 07 Liberec Česká Republika
IČ: 17138671
DIČ: CZ17138671
Tel.: +420 792 271 569

 

Způsob platby


Platbu lze provést dobírkou nebo převodem na náš účet u Fio banky. Číslo účtu pro domácí platby je  17138671/2010. Číslo účtu pro zahraniční platby v € je 2302212710/2010. Prosíme zákazníky aby neplatili zboží dříve než jim e-mailem dorazí potvrzení o dostupnosti zboží. Děkujeme.

Ceny


Všechny ceny jsou konečné a jsou uváděny včetně DPH. DPH použitých položek je odvedeno ve zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH a nelze u něj uplatnit odpočet DPH. Náklady na poštovné jsou přičítány k ceně zakoupeného zboží.

Zboží


Nabízené zboží jež není označeno jako nové je použité a téměř vždy nese známky používání. Jeho stav vždy odpovídá hodnocení dle goldmine standardu, které u každé použité položky uvádíme. Obrázky jsou pouze ilustrační, pokud není uvedeno jinak.

Dodání zboží


Zboží je možné převzít osobně na naší prodejně v Liberci, ul. Hrazená 613/38 v Liberci. Při osobním převzetí nelze odstoupit od smlouvy v rámci 14 denní lhůty, zákazník je povinen si při převzetí zboží řádně zkontrolovat. Zboží též zasíláme Zásilkovnou a přepravní společností GLS za cenu 99 Kč při platbě převodem a 120 Kč při platbě dobírkou. Na Slovensko zasíláme prostřednictvím Zásilkovny za 120 Kč při platbě převodem či za 160 Kč na dobírku. Na adresu na Slovensku doručujeme Slovenskou poštou za cenu 160 Kč při platbě převodem a za 200 Kč při platbě na dobírku. Tyto ceny platí pouze při hmotnosti zásilky do 10Kg. Za každých započatých 10Kg je účtováno nové poštovné. Ostatní mezinárodní zásilky lze odeslat pouze po platbě převodem, umožňujeme i platbu v €. Cena mezinárodních zásilek je kalkulována individuálně.

Poštovné zdarma


Při nákupu nad 2000 Kč má zákazník nárok na doručení zboží přepravní službou zdarma po celé ČR. Tento nárok zaniká v případě odstoupení od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí, nebo i před převzetím zboží. V případě, že je objednávka rozdělena do více zásilek, poštovné zdarma lze uplatnit až tehdy, kdy součet cen vyskladněného zboží dosáhne 2000 Kč.

Ostoupení od smlouvy


Ode dne převzetí zboží máte právo do 14 dnů od kupní smlouvy odstoupit. To se nevztahuje na osobní převzetí, ale pouze na zasílané zboží. Pro odstoupení od kupní smlouvy nám prosím vyplňte dotazník na adrese https://www.gramodesky.cz/retino

Kupující nese náklady spojené s navrácením zboží v rámci 14denní zákonem stanovené lhůty. Po obdržení zboží prodejce vrátí plnou částku včetně poštovného kupujícímu zpět na účet. Prodejce není povinen přebrat zpětnou zásilku zaslanou na dobírku. Kupující je povinen zaslat zboží zpět do 14 dnů ode dne obeznámení prodejce s navrácením zboží.

Vadné plnění


V případě dodání vadného/nesprávného/neůplného zboží či zboží které neodpovídá popisu zakoupeného zboží je kupující povinen neprodleně oznámit tuto situaci prodejci. Prodejce může tuto situaci řešit poskytnutím slevy z kupní ceny zboží či navrácením zboží k reklamaci. Po dodání či předložení zboží prodejce reklamaci posoudí a do 14 dnů a kontaktuje kupujícího e-mailem s výsledkem reklamace. Při uznané reklamaci navrátí prodejce plnou kupní cenu a náklady za dopravu kupujícímu přičemž má kupující právo zažádat o vyplacení nákladů účelně vynaložených k vyřízení reklamace. 

Vznik a zánik kupní smlouvy


Nákup sortimentu nabízeného prodávajícím realizuje kupující prostřednictvím elektronické objednávky, kterou kupující vyplní (uvede jméno, příjmení, adresu, telefon a emailovou adresu) a zašle elektronicky prodávajícímu. Objednávka je návrhem na uzavření kupní smlouvy, jejímž předmětem je zboží uvedené v objednávce. Pokud si kupující objedná zboží které prodávající nevede skladem a dojde k výrazné změně prodejní ceny si prodejce vyhrazuje právo na úpravu dříve navrhnuté kupní ceny. Kupující musí být o této skutečnosti informován a má vždy právo od kupní smlouvy odstoupit. Prodávající po naskladnění objednávky zašle kupujícímu elektronickou odpověď, v níž potvrdí doručení objednávky. Kupní smlouva vzniká v okamžiku potvrzení objednávky ze strany prodávajícího, od tohoto momentu vznikají mezi kupujícím a prodávajícím vzájemná práva a povinnosti.

Doklad a účtenka


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen při platbě v hotovosti na výdejně vystavit kupujícímu účtenku a zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

U objednávek, jejichž forma platby podléhá 112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb, prodejce vystaví účtenku elektroniky. Při jiné formě odběru než osobním převzetím prodejce vystaví daňový doklad pouze na žádost kupujícího. O vystavení daňového dokladu můžete zažádat na naší emailové adrese: info@gramodesky.cz

Důsledky nepřevzetí zásilky se zbožím


Nepřevezmete-li zboží zasílané na dobírku při jeho dodání a zboží se nám z tohoto důvodu vrátí zpět, jsme oprávněni požadovat náhradu škody, spočívající v nákladech na dopravu a zabalení zboží (zpravidla 120 Kč), a jsme oprávněni od kupní smlouvy odstoupit. V případě, že neuhradíte škodu na základě naší výzvy do 14 dnů, berete na vědomí, že věc může být předána k řešení advokátní kanceláři včetně soudního vymáhání.Požadujete-li opětovné zaslání zboží, jste povinen(povinna) uhradit náklady s tím spojené. Jsme oprávněni požadovat, abyste tyto náklady uhradil(a) předem.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů


V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, e-mail: adr@coi.cz, web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Odesílání dotazníku spokojenosti


Vaši spokojenost s nákupem zjišťujeme prostřednictvím e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky, do něhož je náš e-shop zapojen. Ty vám zasíláme pokaždé, když u nás nakoupíte, pokud ve smyslu § 7 odst. 3 zákona č. 480/2004 Sb. o některých službách informační společnosti jejich zasílání neodmítnete. Zpracování osobních údajů pro účely zaslání dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky provádíme na základě našeho oprávněného zájmu, který spočívá ve zjišťování vaší spokojenosti s nákupem u nás. Pro zasílání dotazníků, vyhodnocování vaší zpětné vazby a analýz našeho tržního postavení využíváme zpracovatele, kterým je provozovatel portálu Heureka.cz; tomu pro tyto účely můžeme předávat informace o zakoupeném zboží a vaši e-mailovou adresu. Vaše osobní údaje nejsou při zasílání e-mailových dotazníků předány žádné třetí straně pro její vlastní účely. Proti zasílání e-mailových dotazníků v rámci programu Ověřeno zákazníky můžete kdykoli vyjádřit námitku odmítnutím dalších dotazníků pomocí odkazu v e-mailu s dotazníkem. V případě vaší námitky vám dotazník nebudeme dále zasílat.

Závěrečná ustanovení


Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu berete na vědomí, že se náš vzájemný vztah řídí českým právním řádem a dále nám výslovně udělujete souhlas se zpracováním svých osobních údajů zadaných při objednávce/rezervaci v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb.
Potvrzením objednávky/rezervace zboží z našeho internetového obchodu potvrzujete souhlas s těmito obchodními podmínkami, které se tímto stávají součástí kupní smlouvy.