Stav nabízených gramodesek

Zde najdete přehled stavů gramodesek, které uvádíme na našem webu. Desky hodnotíme dle Goldmine Standardu. Hodnocení se vždy skládá ze dvou částí, a to hodnocení desky (první) a hodnocení obalu (druhé). Upřesnění (množství vlásečnic nebo konkrétní vady) též často naleznete v poznámce u detailu desky. Náš český překlad Goldmine Standardu naleznete níže.


Mint condition

M

Dokonalá po všech stránkách, pravděpodobně stále zatavená v originální folii. Zcela jistě nehraná.


Near mint condition

NM

Deska v perfektním stavu, bez vad ovlivňujících poslech. Pravděpodobně nebyla přehrána vícekrát, možná nikdy. Povrch je stále lesklý, bez škrábanců, maximálně s drobnými vlásečnicemi vzniklými při vyndavání desky z vnitřního obalu. Vnější obal nenese větší než nepatrné známky po užívání, nemá odřené rohy, cenové polepky ani popisky.


Very good plus condition

VG+

Hraná deska ve velmi dobrém stavu, pravděpodobně s vlásečnicemi či drobounkým škrábancem. Může být nepatrně prohnutá. Všechny vady jsou kosmetického charakteru a deska by měla hrát čistě i v pasážích mezi skladbami. Obal může být lehce zašlý, vybledlý, nebo mít drobné oděrky v rozích. Nebude rozlepený ani politý.


Very good condition

VG

Hraná deska ve dobrém stavu, avšak s výraznějším opotřebením a bez původního lesku. Může mít množství vlásečnic a škrábance, které lze cítit po přejetí nehtem. Mezi skladbami a v tišších pasážích může být patrný šum či občasné lupnutí. Neměla by přeskakovat. Obal může být lehce ošoupaný, mít ohnutý roh nebo lehce prodřené hrany.


Good condition

G & G+

Deska s výrazným povrchovým šumem a množstvím škrábanců, na hranici hratelnosti. Obal může být roztržený nebo politý.


Poor and fair condition

P & F

Deska v nehratelném stavu, pokřivená, popraskaná. Obal roztrhaný, nekompletní.