The Omen - Original Motion Picture Soundtrack - Vinyl

Dostupné v jednom vydání

LP

LP Jerry Goldsmith: The Omen (Original Motion Picture Soundtrack) CLR Blood Red With Black Splatter Vinyl

717 Kč Skladem

Blood Red With Black Splatter Vinyl

Varèse Sarabande 25. listopadu 2022 USA

Reissue Coloured Vinyl

Jerry Goldsmith: The Omen (Original Motion Picture Soundtrack) CLR verze na vinylu LP v kolorované edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v USA ve vydavatelství Varèse Sarabande dne 25. listopadu 2022.

Velký úspěch měl film The Omen (1976) s Gregory Peckem v roli amerického velvyslance, který se dozví, že jeho adoptivní syn je Antikrist seslaný osudem. Hrůzostrašné nehody, které potkají všechny, kdo se chlapci postaví do cesty, kult uctívačů a ochránců Satana a fascinující mytologie konce světa - film podnítil představivost veřejnosti a vedl k dlouhé řadě dalších pokračování.

"The Omen" byl pro Jerryho Goldsmithe výjimečným projektem: byl to jediný případ v jeho dlouhé kariéře, kdy získal Oscara za nejlepší původní hudbu. Byl také nominován za nejlepší původní píseň za "Ave Satani" - jeho strašidelnou "Černou mši", která mění latinskou mši ve zlověstný chvalozpěv na ďábla Filmová hudba patří k Goldsmithovým nejlepším: nejen zpěvy "Ave Satani", ale i způsob, jakým je včleňuje do své modernistické, strhující akční hudby ve skladbách jako "Vražedná bouře", "Zánik paní Hany", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda", "Vražda". Baylock" a "The Dog's Attack". Partitura obsahuje silný sborový segment s hrozivě zlověstnými zpěvy, které svou satanskou povahou proniknou každému až do morku kostí.

Kromě sborového zpěvu partitura obsahuje lyrické motivy zobrazující měšťácký domácí život rodiny Thornových, který je náhlou a neúprosnou konfrontací se zlem doslova zničen. Goldsmith měl vždy smysl pro lidskou vřelost, která se skrývá za mrazením a vzrušením - partitura tak obsahuje stejně nadějné, láskyplné momenty ze života velvyslancovy rodiny, včetně písňové verze milostného tématu "The Piper Dreams", kterou slovy a zpěvem opatřila Carol, skladatelova manželka.

Album zasahuje do žánrů Klasická hudba, Stage & Screen, Elektronická hudba, Modern Classical, Dark Ambient, Partitura, Soundtrack a Choral. Blood Red With Black Splatter Vinyl.

ID: 381718 EAN: 0888072426429 Discogs ID: 25206214
4.79
A1 - Ave Satani 2:35min
A2 - The New Ambassador 2:39min
A3 - The Killer Storm 2:56min
A4 - A Sad Message 1:46min
A5 - The Demise Of Mrs. Baylock 2:56min
A6 - Don't Let Him 2:54min
B1 - The Piper Dreams 2:41min
B2 - The Fall 3:46min
B3 - Safari Park 2:06min
B4 - The Dog's Attack 5:56min
B5 - The Homecoming 2:48min
B6 - The Altar 2:05min
Zobrazit seznam skladeb
zpět

Jerry Goldsmith

Jerry Goldsmith
Jerry Goldsmith byl americký skladatel a dirigent, proslulý svou prací v oblasti filmové a televizní hudby. Narodil se 10. února 1929 v Los Angeles v Kalifornii, již v raném věku se zajímal o hudbu a studoval na Jihokalifornské univerzitě u maďarského skladatele Miklóse Rózsy. Gol...

Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 128 000 LP a 209 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek