Classic - CD

Album dostupné na CD v 1 vydání. Toto album musí mít každý fanoušek klasické hudby. Hauserova virtuozita se projevuje naplno a aranžmá jsou svěží a vzrušující. Album je dokonalou kombinací starého a nového a zanechá ve vás touhu po dalším. Album lze řadit do žánru Klasická hudba.

Dostupné v jednom vydání

CD

CD Stjepan Hauser: Classic 2020

329 Kč Skladem

Sony Classical 7. února 2020 Evropa

Album

Stjepan Hauser: Classic verze na CD v standartní edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Evropě ve vydavatelství Sony Classical dne 7. února 2020.

Jako člen úspěšného dua 2Cellos dosáhl violoncellista Hauser světové proslulosti a plní řady velkých koncertních sálů i popových festivalů (Rock am Ring nebo Wacken). Pod názvem "Classic" vydává u Sony Classical své první sólové album s Londýnským symfonickým orchestrem. "Classic" zaujme maximální jednoduchostí," zdůrazňuje Hauser. "Album přináší výběr nejkrásnějších a nejromantičtějších melodií klasické hudby, které napsali největší skladatelé, zahraných na violoncello, nejkrásnější a nejromantičtější nástroj ze všech." Hausera doprovází proslulý Londýnský symfonický orchestr. Aranžmá vytvořil Robin Smith, který spolupracoval s Cher, Andreou Bocellim a Lionelem Richiem. Classic" produkoval Nick Patrick, který má na svém kontě nahrávky s takovými hvězdami, jako jsou Jonas Kaufmann, Hans Zimmer nebo Katherine Jenkins. Každá skladba na jeho sólovém debutu byla 33letému zpěvákovi dlouho blízká. U klasicky vzdělaného hudebníka nepřekvapí, že Wolfgang Amadeus Mozart hraje významnou roli. "Napsal tolik neuvěřitelně krásných druhých částí, že pro mě bylo těžké vybrat," říká Hauser. "Nakonec jsme se rozhodli pro pomalé věty jeho Klarinetového koncertu a Klavírního koncertu č. 21 - obě jsou velmi jednoduché a dojemné. Zazní také "Lacrimosa" z Mozartova Requiem, jedna z nejsmutnějších melodií, které kdy byly napsány, a jedna z posledních, které Mozart přenesl na papír. Zvuk violoncella je zde nesmírně dojemný." "Classic" obsahuje také dvě skladby Petra Iljiče Čajkovského, album otevírá slavné "Allegro moderato" z baletu Labutí jezero a později zazní úryvek z Louskáčka. Mezi nejromantičtější momenty patří Intermezzo z opery Pietra Mascagniho "Cavalleria rusticana", Nokturno cis moll Fryderyka Chopina a stejně dojemný a klidný "Air" z třetí orchestrální suity Johanna Sebastiana Bacha. V neméně dojemné interpretaci Hauser oslavuje jednu z nejslavnějších tenorových árií všech dob: "Nessun dorma" z opery Giacoma Pucciniho "Turandot". Srdceryvná sopránová árie "Lascia ch'io pianga" z opery Rinaldo Georga Friedricha Händela je zde také nepřehlédnutelná. "Mám tenhle kousek moc rád," přiznává Hauser. "Tato árie je určena pro violoncello. Nechce se mi věřit, že za celá ta staletí, co byla napsána, ji ještě nikdo na violoncello nezahrál." A konečně "Classic" zahrnuje novější skladby 20. století, včetně velmi emotivního "Adagia pro smyčce" Samuela Barbera. Nechybí ani evergreen Jamese Lasta "The Lonely Shepherd", který se nedávno objevil na soundtracku kultovního filmu Quentina Tarantina "Kill Bill Volume 1", a "River Flows in You" jihokorejského pianisty a skladatele Yirumy - pro Hausera "hluboce dojemná melodie". "To je to, co svět nyní potřebuje - takové melodie, hudbu se srdcem a duší, hranou na violoncello," je si jistý umělec. "Doufám, že se mi tímto albem podaří oslovit a zasáhnout co nejvíce lidí. S veškerou vášní, kterou jsme do tohoto alba vložili, toho "Classic" určitě dosáhne."

Album lze řadit do žánru Klasická hudba.

ID: 7204 EAN: 0190759885321 Discogs ID: 14753725
4.57
1 - Swan Lake 2:52min
2 - Second Piano Concerto 4:48min
3 - Caruso 5:30min
4 - Air On A G String 4:50min
5 - The Nutcracker Suite 4:17min
6 - Concerto For Clarinet 3:21min
7 - Nocturne In C Sharp 4:33min
8 - Intermezzo From Cavalierra Rusticana 3:26min
9 - River Flows In You 3:00min
10 - Lascia Ch'io Pianga 4:49min
11 - The Lonely Shepherd 3:33min
12 - Piano Concerto No. 21 7:24min
13 - Nocturne 7:08min
14 - Nessun Dorma 2:57min
15 - Lacrimosa 2:53min
16 - Adagio For Strings 0:00min
Zobrazit seznam skladeb
zpět

Stjepan Hauser

Stjepan Hauser
Stjepan Hauser je uznávaný chorvatský violoncellista, známý především jako polovina hudebního dua 2Cellos. Narodil se 15. června 1986 v chorvatské Pule, hudební vzdělání získal již v mládí a později studoval v Záhřebu, Londýně a Spojených státech. Jeho výjimečný talent mu vynesl ř...

The London Symphony Orchestra

The London Symphony Orchestra
The London Symphony Orchestra je jedním z předních světových orchestrů, proslulý svými nahrávkami, vystoupeními a hlubokým vztahem k žánru filmové hudby. LSO byl založen v roce 1904, má bohatou historii a od roku 1982 sídlí v londýnském Barbican Centre. Během své kariéry orchestr ...

Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 124 000 LP a 211 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek