The Black Album - Vinyl, CD

Dostupné ve 2 vydáních

2LP

2LP The Damned: The Black Album 2LP Vinyl

737 Kč 2 týdny
2LP The Damned: The Black Album
2LP The Damned: The Black Album
2LP The Damned: The Black Album
2LP The Damned: The Black Album
2LP The Damned: The Black Album
2LP The Damned: The Black Album
Obrázky pochází z Discogs.com

2LP Vinyl

Ace 12. srpna 2016 Velká Británie

Album Reissue

The Damned: The Black Album verze na vinylu 2LPv standardní edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Velké Británii ve vydavatelství Ace dne 12. srpna 2016. Album zasahuje do žánrů Rock, New Wave, Punk, Psychedelický rock a Gothic Rock. 2LP Vinyl.

ID: 352423 EAN: 0029667433419 Discogs ID: 8977440
4.54
A1 - Wait For The Blackout
A2 - Lively Arts
A3 - Silly Kids Games
A4 - Drinking About My Baby
A5 - Twisted Nerve
A6 - Hit Or Miss
B1 - Dr Jekyll And Mr Hyde
B2 - Sick Of This And That
B3 - History Of The World Part 1
B4 - 13th Floor Vendetta
B5 - Therapy
C - Curtain Call
- Live
D1 - Love Song
D2 - Second Time Around
D3 - Smash It Up (Parts 1 And 2)
D4 - New Rose
D5 - I Just Can't Be Happy Today
D6 - Plan 9 Channel 7
Zobrazit seznam skladeb
2CD

2CD The Damned: The Black Album DLX Deluxe Version

489 Kč Skladem
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
2CD The Damned: The Black Album DLX
Obrázky pochází z Discogs.com

Deluxe Version

Chiswick Records 15. prosince 2005 Velká Británie

Album Reissue Remastered Deluxe Edition

The Damned: The Black Album DLX verze na 2CDv remasterované deluxe edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Velké Británii ve vydavatelství Chiswick Records dne 15. prosince 2005.

Informace o produktu
V průběhu roku 1980 strávili Damned ve studiu nahráváním / mixováním přibližně 1078 hodin a toto jubilejní 25. vydání THE BLACK ALBUM obsahuje veškerý materiál vydaný v tomto roce a jeden dosud nevydaný mix. The Black Album bylo venkovským albem kapely a jejím nejpsychedeličtějším albem. Zpočátku probíhala sezení v únoru a březnu ve Wessexu, kde se stříhalo MGE. Captain přišel s písní Rabid (Over You) jako s kandidátem na další singl, a přestože se jednalo o třeskutě dobrou píseň a rozhodně dostatečně komerční, titul byl v té době, co se týče mainstreamového rádia, neúspěšný. Radio Wonderful považovalo Smash It Up za podněcování k výtržnostem, bůhví, co by si o Rabid myslelo. Proto byla vybrána coververze v podobě White Rabbit od Jefferson Airplane a ta byla vystřižena na Wessex sessions spolu s Rabid (Over You). Session Rabid měl zpočátku na starosti Anthony More, který si s sebou přinesl svou syntezátorovou krabičku. Nicméně se mu nepodařilo dotáhnout session do konce, i když nakonec hodně přispěl ke zvuku desky. Já jsem mezitím stříhal Rabbit a Rat pracoval na velmi odbyté verzi klasiky z padesátých let Chantilly Lace, která měla vyjít pod pseudonymem Edgar Tempest and the Wild Rockers. Všechny tři strany byly hotové a byl naplánován singl s White Rabbit podpořený skladbou' Rabid (Over You) a elegickou do chaosu se proměňující kytarovkou od Kapitána s názvem Seagulls. Dostal se až do fáze zkušebního lisování u EMI a pak z něj kapela odešla, i když spatřil světlo světa ve Francii a Německu a do Velké Británie se dostal z dovozu. Chantilly Lace se nedostala na startovní blok. Bez singlu byl tedy na květen/červen rezervován čas v Rockfieldu, aby se nahrála většina Černého alba. Ve Wessexu byly vystřiženy rané záběry History of the World Part 1 a Curtain Call a dokonce i základní akustická skladba pro Dr. Jekyll And Mr Hyde.

Hans Zimmer byl německý průkopník v oblasti syntezátorů, který měl přístup k tehdy nejmodernějším strojům. Ačkoli Damned byli v podstatě kytaroví, na rozdíl od většiny punkových kapel si vždy našli místo pro klávesy. V Hansovi našli klávesový nadbytek, který odpovídal celkové atmosféře kapely. Proto nemohlo vzniknout nic menšího než popová deska s názvem History Of The World. Nutno dodat, že to bylo ještě před stejnojmenným filmem Mela Brookse. Tento rozmáchlý epos se měl stát jediným britským singlem z alba, ale na druhou stranu z něj mělo vzniknout album. To, že zůstalo dvojalbem, nebylo až tak záměrné. Základní album se skládalo z 11 skladeb a prodloužená Curtain Call spolu s živou stranou tvořily bonusové LP, proto album s jedním rukávem.

Wait For The Blackout zahajovala - výjimečně dobrý riff Rat , se skvělým breakdownem uprostřed, který vedl k dvojici výrazných Captainových snah. Lively Arts představila nejrychlejší barokní orchestr na světě s laskavým svolením Hanse a kontrastní tupé texty Captaina. V Silly Kids Games se objevilo několik velmi chytrých odkazů na Who. Drinking About My Baby je velmi punkový kousek Damned o lásce a lítosti a následuje baskytaristova píseň, a to velmi dobrá od Paula Graye - Hit Or Miss. Ten se ke kapele připojil v tom roce a dobře se začlenil do jejího zvuku. V závorce se objevily dvě šikmé písně od Davea Twisted Nerve a Dr. Jekyll & Mr Hyde, přičemž druhá jmenovaná má jemný popový švih, který z ní udělal americký singl. Pak se vrátili k ostrému melodickému punkrocku, který Damned na Sick Of The Country zvládli lépe než kdokoli jiný. Následuje albový záběr toho, co se stalo singlem, po něm anglická psychedelie 13th Floor Vendetta a venku velmi poppunkový výlet Damned vedoucí k totální psychedelické kytarové smršti, kterou Therapy zakončuje vlastní album.

Živá verze byla natočena na chaotickém a místy temném koncertě v Sheperton Studios před autobusem tvrdého jádra Damned, které tvořili členové Flashman Society - fanklubu kapely. Jako support vystoupili The Ruts a obě kapely byly ve výjimečné formě.

Damned měli být punkovou kapelou, takže odvaha vystřihnout sedmnáctiminutovou skladbu nebyla zrovna pro fajnšmekry. Ale pak je snadné zaměnit délku za shovívavost. V Curtain Call není jediný promarněný okamžik a krátká doba pozornosti není vůbec žádnou omluvou. V jistém smyslu je to klíč k "Černému albu", protože Dave Vanian se více angažoval a měl více minut na jehle pro svůj pohled na kapelu, která byla vždy snůškou soupeřících nápadů, postojů, pohledů na život a eg.

Říct o albu, že je nedokonalé, je klišé a jako každému dílu ani dokonalosti neprospívá. Tři jedinci, kteří tvořili tvůrčí jádro Damned, měli mezi sebou spoustu hudebních nápadů a uspokojit jich dostatek bylo jejich radostí i problémem. Každé album, které vytvořili, bylo jiné a na Černém albu byla každá skladba jiná.

Bonusové skladby mají stejný průběh jako naše kompilace MGE 25 a jsou doplněny o britské singly. Dvanáctipalec History... byl stejný jako LP verze, ale sedmipalec je úplně jiný mix. Opuštěný White Rabbit je zde zařazen v původní rádoby britské singlové verzi a v dosud nevydaném mixu rozšířené verze. Jak by řekl Johnny Moped, "rozhodnutí o účinnosti vydání je jen a jen na vás". Po vydání Černého alba, kdy se už žádné další singly nechystaly, byl vtip bratří Marxů oprášen pro osvěžující vánoční veselí. Flip obsahoval tehdy nevydaný živý záznam písně Looking At You od MC5, který jen dokazuje, jak pozoruhodnou kapelou Damned jsou.

Jako poznámka pod čarou je škoda, že jejich rozdíly drží Captaina, Davida a Rata od sebe, protože to připravuje svět o pozoruhodnou kombinaci, jejíž celek je mnohem větší než jeho části.

Album zasahuje do žánrů Rock, New Wave, Punk, Psychedelický rock a Gothic Rock.

ID: 397636 EAN: 0029667427524 Discogs ID: 1422894
4.61
1-01 - Wait For The Blackout 3:51min
1-02 - Lively Arts 2:55min
1-03 - Silly Kid's Games 2:15min
1-04 - Drinking About My Baby 3:27min
1-05 - Twisted Nerve 4:35min
1-06 - Hit Or Miss 2:36min
1-07 - Dr Jeckyll And Mr Hyde 4:31min
1-08 - Sick Of This And That 1:47min
1-09 - The History Of The World (Part 1) 3:52min
1-10 - 13th Floor Vendetta 5:04min
1-11 - Therapy 6:11min
1-12 - Curtain Call 17:12min
2-01 - Love Song (Live) 2:10min
2-02 - Second Time Around (Live) 1:46min
2-03 - Smash It Up Parts 1 & 2 (Live) 4:24min
2-04 - New Rose (Live) 1:50min
2-05 - I Just Can't Be Happy Today (Live) 3:55min
2-06 - Plan 9 Channel 7 (Live) 5:12min
2-07 - White Rabbit 3:00min
2-08 - Rabid (Over You) 3:43min
2-09 - Seagulls 2:36min
2-10 - The History Of The World (Part 1) (Single Version) 3:48min
2-11 - I Believe The Impossible 2:54min
2-12 - Sugar And Spite 1:30min
2-13 - There Ain't No Sanity Clause 2:27min
2-14 - Looking At You (Live) 5:51min
2-15 - White Rabbit (Extended Version) 5:22min
Zobrazit seznam skladeb
zpět

The Damned

The Damned
The Damned je zásadní britská punkrocková skupina založená v Londýně v roce 1976. Jako jedna z prvních punkových kapel vydala singl "New Rose" a album "Damned Damned Damned", které bylo jejich debutovým studiovým albem vydaným v roce 1977. Sestava kapely se v průběhu let mnohokrát...

Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 130 000 LP a 208 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek