Sinfonietta / Les Fresques De Piero Della Francesca, Parables - CD

Album dostupné na CD v 1 vydání. Toto album je kompilací dvou různých skladeb klasické hudby. První z nich, Sinfonietta, je lehká a veselá skladba, která je ideální pro slunečný den. Druhá, Les Fresques De Piero Della Francesca, je ponurejší a vážnější skladba, která se skvěle hodí pro deštivý den. Obě skladby jsou nádherně napsané a provedené a každý fanoušek klasické hudby si je musí poslechnout. Album zasahuje do žánrů Klasická hudba, Modernismus a Neo-Classical.

Dostupné v jednom vydání

CD

CD Karel Ančerl: Sinfonietta / Les Fresques De Piero Della Francesca, Parables 2003

197 Kč Skladem

Supraphon 4. září 2003 Česko

Compilation Remastered

Karel Ančerl: Sinfonietta / Les Fresques De Piero Della Francesca, Parables verze na CD v remasterované edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Česku ve vydavatelství Supraphon dne 4. září 2003.

Informace o produktu: Čtvrtý půltucet svazků řady Ancerl Gold se kromě reprezentativnosti, která provází celou řadu, vyznačuje jemnou stylovou a programovou vyvážeností. Konkrétně tato várka obsahuje tři tituly s českou hudbou vedle dalších tří alb s díly ze světového repertoáru; navíc tento díl přináší vkusnou směs ryze symfonické hudby, koncertních děl a vokální duchovní produkce. Romantické duše zde potěší prezentace dvořákovského titulu sestaveného v jedné z Ančerlových umělecky nejvýmluvnějších kreací z oslnivé přehlídky skladeb, včetně populární Karnevalové předehry s paletou nálad, která se střídavě točí kolem Bakcha a Pana, a Šesté symfonie s jedním z Dvořákových nejsugestivnějších furiantských tanečních čísel. Legendární comeback zde znamená reedice Čajkovského Klavírního koncertu b moll se Svjatoslavem Richterem, kterému neméně velkolepě sekunduje koncertní houslová exhibice specialisty na Bartóka Andreho Gertlera. Skutečný hudební svátek slaví Ancerlovo čtení Šostakovičovy Leningradské symfonie. Vysoká emocionalita a tragická dramatičnost Šostakovičovy skladby může být stěží někde jinde věrohodnější než zde, v podání dirigenta, jehož hořká válečná zkušenost ho provázela po celý zbytek života. Zatímco originalita kompozičních idiomů Janáčka a Martinů je jasně patrná po prvních taktech jejich hudby, umělecký odkaz Ladislava Vycpálka se řadí po bok nejhlubších projevů filozofického ducha v české hudbě a jistě příjemně překvapí především náročného milovníka hudby.

Album zasahuje do žánrů Klasická hudba, Modernismus a Neo-Classical.

ID: 14371 EAN: 0099925368425 Discogs ID: 2802471
5
- Sinfonietta
1 - Leoš Janáček: Allegretto 2:13min
2 - Leoš Janáček: Andante 5:26min
3 - Leoš Janáček: Moderato 4:42min
4 - Leoš Janáček: Allegretto 2:43min
5 - Leoš Janáček: Andante Con Moto. Allegretto 6:39min
- Les Fresques De Piero Della Francesca
6 - Bohuslav Martinů: Andante Poco Moderato 6:46min
7 - Bohuslav Martinů: Adagio 5:48min
8 - Bohuslav Martinů: Poco Allegro 5:05min
- The Parables
9 - Bohuslav Martinů: The Parable Of A Sculpture (Andante Pastorale) 5:44min
10 - Bohuslav Martinů: The Parable Of A Garden (Poco Moderato. Allegro Molto) 6:32min
11 - Bohuslav Martinů: The Parable Of A Navire (Poco Allegro - Moderato - Poco Allegro) 7:37min
Zobrazit seznam skladeb
zpět

Karel Ančerl

Karel Ančerl
Karel Ančerl byl významný český dirigent, který se proslavil vedením České filharmonie v letech 1950-1968. Narodil se 11. dubna 1908 v Tučapech v Čechách a stal se jednou z vůdčích osobností české klasické hudby 20. století. Ančerlovu kariéru zásadně ovlivnily zážitky z druhé svět...

The Czech Philharmonic Orchestra

The Czech Philharmonic Orchestra
The Czech Philharmonic Orchestra je jedním z předních světových symfonických orchestrů s bohatou historií, která sahá až do jeho založení v roce 1896. Orchestr sídlí v Praze a hraje významnou roli v propagaci české hudby a kultury na domácím i mezinárodním poli. V průběhu let se v...

Leoš Janáček

Bohuslav Martinů


Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 123 000 LP a 210 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek