Head Hunters - Vinyl, CD

Album dostupné na vinylu (LP) a CD ve 4 vydáních. Album Head Hunters, které vyšlo v roce 1973 na Herbie Hancock , je kultovním jazzovým albem, které pomohlo nově definovat tento žánr. Sám Hancock byl v době vydání alba již zavedeným hudebníkem, ale na albu Head Hunters posunul hranice z hlediska zvuku i kompozice a spojil jazz s funkem a soulem, čímž vytvořil nový a vzrušující styl. Titulní skladba alba je toho nejlepším příkladem a stala se jednou z Hancockových nejznámějších a nejoblíbenějších kompozic. Mezi další vrcholy patří funky "Watermelon Man" a krásná balada "Butterfly". Head Hunters je nezbytným poslechem pro každého fanouška jazzové hudby a jistě zaujme i ty, kteří se v tomto žánru příliš neorientují. Album zasahuje do žánrů Jazz a Jazz-Funk.

Dostupné ve 4 vydáních

LP

LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD 200g High Quality 180g Vinyl Limited Edition

1 449 Kč Na objednávku

200g High Quality 180g Vinyl Limited Edition

Analogue Productions | Columbia | Sony Music Commercial Music Group 26. dubna 2021 USA

Album Limited Edition Reissue Repress Stereo Remastered

Herbie Hancock: Head Hunters LTD verze na vinylu LP v limitované remasterované edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v USA ve vydavatelství Analogue Productions ve spolupráci s Columbia a Sony Music Commercial Music Group dne 26. dubna 2021.

Lovci hlav Herbieho Hancocka se možná nelíbili tehdejším jazzovým puristům. Přesto bylo komerčně i umělecky úspěšné: bylo to první jazzové album, které dosáhlo platinového statusu, a dokonce bylo zařazeno do archivu kulturně cenných nahrávek americké Kongresové knihovny. Hancockův fusion jazz zní i dnes stejně svěže a vitálně jako v době svého vzniku. Spolu s Milesem Davisem tento pianista a klávesista opakovaně posouval hranice avantgardy, ale nikdy předtím si nedovolil tak groovy zvuk jako na Head Hunters.

S Head Hunters Herbie Hancock v roce 1973 definoval žánr funk jazzu, spojil fusion a funk a konečně učinil syntezátor v jazzu přijatelným. V melodiích jsou slyšet Sly Stone, Curtis Mayfield a James Brown a rytmy mají kořeny ve funku, soulu a R'n'B, ale citlivost vychází z jazzu. Hancock na syntezátor a Bennie Maupin na saxofon kladou přes svěží beaty a groovy účinná sóla a zvukové plochy. Po svých dřívějších spíše experimentálních avantgardních albech udělal Hancock na Head Hunters obrat k zemitějšímu a tanečnějšímu zvuku, který zpřístupnil jazz širšímu publiku.

Málokterý umělec v hudebním průmyslu měl větší vliv na akustický i elektronický jazz a R&B než Herbie Hancock.

V roce 1963 pozval Miles Davis Hancocka do svého kvintetu. Během pěti společných let natočil Herbie s jazzovou legendou mnoho klasických skladeb, včetně "ESP", "Nefertiti" a "Sorcerer", a později hrál také na Davisových přelomových albech "In A Silent Way" a "Bitches Brew".

Hancockova vlastní sólová kariéra u Blue Note vzkvétala a vydal klasická alba jako "Maiden Voyage", "Empyrean Isles" a "Speak Like A Child". Po odchodu z Davisovy kapely dal Herbie dohromady novou skupinu, kterou nazval The Headhunters, a v roce 1973 natočil album "Head Hunters". To byl klíčový bod v Hancockově kariéře, který ho postavil do čela fusion jazzu. Hancock posouval hranice avantgardy jak na svých vlastních albech, tak s Milesem Davisem, ale nikdy předtím se nezabýval groovem tak jako na "Head Hunters".

Hancock, který hodně navazoval na Slye Stonea, Curtise Mayfielda a Jamese Browna, vyvinul velmi nekonvenční, až odvážné rytmy, které prokládal sóly na elektrické syntezátory, čímž se tento nástroj dostal do popředí jazzu. Nahrávky měly veškerou neobyčejnou citlivost jazzu, zejména když se Hancock ztrácel v dlouhých improvizacích, ale rytmy byly pevně zakořeněny ve funku, soulu a R&B, díky čemuž se deska stala natolik atraktivní pro široké publikum, že se stala nejprodávanějším jazzovým albem současnosti (později byla tato deska překonána).

Jazzoví puristé se tehdy přirozeně snažili tento experiment rozmluvit, ale "Head Hunters" zní svěže a živě i čtyři desetiletí po svém prvním vydání a Hancockovo přetvoření žánru se ukázalo jako nesmírně vlivné nejen pro jazz, ale také pro funk, soul a hip-hop.

Album zasahuje do žánrů Jazz a Jazz-Funk. 200g High Quality 180g Vinyl Limited Edition.

ID: 388981 EAN: 0753088008412 Discogs ID: 18271585
4.86
A1 - Chameleon 15:43min
A2 - Watermelon Man 6:30min
B1 - Sly 10:19min
B2 - Vein Melter 9:10min
Zobrazit seznam skladeb
2LP

2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD 180g 45 RPM 200g Gatefold Vinyl

2 337 Kč Týden
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
2LP Herbie Hancock: Head Hunters LTD
Obrázky pochází z Discogs.com

180g 45 RPM 200g Gatefold Vinyl

Columbia | Analogue Productions | Sony Music 30. června 2017 USA

45 RPM Album Limited Edition Reissue

Herbie Hancock: Head Hunters LTD verze na vinylu 2LP v 45 RPM limitované edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v USA ve vydavatelství Columbia ve spolupráci s Analogue Productions a Sony Music dne 30. června 2017. Album zasahuje do žánrů Jazz a Jazz-Funk.

ID: 530087 EAN: 0753088008474 Discogs ID: 10453858
4.84
A - Chameleon 15:43min
B - Watermelon Man 6:30min
C - Sly 10:19min
D - Vein Melter 9:10min
Zobrazit seznam skladeb
CD

CD Herbie Hancock: Head Hunters 2011

347 Kč Týden
CD Herbie Hancock: Head Hunters
CD Herbie Hancock: Head Hunters
CD Herbie Hancock: Head Hunters
Obrázky pochází z Discogs.com

Columbia | Legacy | Sony Music 7. února 2011 Evropa

Album Reissue

Herbie Hancock: Head Hunters verze na CD v standartní edici. Toto konkrétní vydání vyšlo v Evropě ve vydavatelství Columbia ve spolupráci s Legacy a Sony Music dne 7. února 2011.

Je možné, že album Head Hunters od Herbieho Hancocka nebylo ve své době jazzovými puristy přijato tak dobře. Přesto bylo komerčně i umělecky úspěšné: bylo to první jazzové album, které získalo platinový status, a dokonce bylo zařazeno do archivu kulturně mimořádně cenných nahrávek americké Kongresové knihovny. Hancockův fusion jazz zní i dnes stejně svěže a vitálně jako v době svého vzniku. Spolu s Milesem Davisem klavírista a klávesista opakovaně posouval hranice avantgardy, ale nikdy předtím si nedovolil tak groovy zvuk jako na Head Hunters. S Head Hunters Herbie Hancock v roce 1973 definoval žánr funkového jazzu, spojil fusion a funk a konečně prosadil syntezátor v jazzu. V melodiích zaznívají Sly Stone, Curtis Mayfield, James Brown a rytmy mají kořeny ve funku, soulu a R'n'B, ale citlivost vychází z jazzu. Hancock na syntezátor a Bennie Maupin na saxofon kladou účinná sóla a zvukové efekty na svěží rytmy a groovy. Po předchozích spíše experimentálních avantgardních albech udělal Hancock na Head Hunters obrat k zemitému a tanečnímu zvuku, který zpřístupnil jazz širšímu publiku. vylisováno na 180 GRAMECH AUDIOPHILE VINYLREMASTERED SOUND

Album zasahuje do žánrů Jazz a Jazz-Funk.

ID: 41617 EAN: 0886978434722 Discogs ID: 3075348
4.49
1 - Chameleon 15:41min
2 - Watermelon Man 6:29min
3 - Sly 10:15min
4 - Vein Melter 9:09min
Zobrazit seznam skladeb
CD

CD Herbie Hancock: Head Hunters 1999

357 Kč 2 týdny
zpět

Herbie Hancock

Herbie Hancock
Herbie Hancock je velmi vlivný jazzový pianista a skladatel, jehož kariéra trvá již více než šest desetiletí. Hancock se narodil 12. dubna 1940 v Chicagu ve státě Illinois a jako zázračné dítě přednesl v 11 letech Mozartův klavírní koncert s Chicagským symfonickým orchestrem. Jazz...

Poštovné od 69 Kč

a zdarma již od 2 000 Kč!

U nás najdete vše!

Přes 124 000 LP a 210 000 CD
v nabídce

Věrnostní sleva až 5%

Pro registrované zákazníky

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon

Mějte přehled!

Nejpokročilejší sledování
dostupnosti i objednávek